ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛОМ ІНСТИТУТУ ДОСЛІДЖЕННЯ ГОЛОДОМОРУ Д. БІЛИЙ ПРОКОНСУЛЬТУВАВ МОЛОДОГО ДОСЛІДНИКА ІЗ США Х. ЛЕВІСА ЩОДО ПРОБЛЕМАТИКИ ГОЛОДОМОРУ-ГЕНОЦИДУ

У червні завідувач відділу історичних досліджень Інституту досліджень Голодомору, професор, доктор історичних наук Дмитро Білий проконсультував молодого дослідника, студента  Indiana University Kokomo Христіана Левіса, який вирішив досліджувати проблематику Голодомору-геноциду.

Під час довгої змістовної розмови вони обговорили, зокрема, питання дефініції Голодомору, проблеми визнання його геноцидом у світі, паралелі між подіями першої половини ХХ ст.  в Україні та сучасною агресією Росії проти Української держави.

«Дуже втішає, що тема Голодомору – геноциду стає все більш і більш актуальною в наукових дослідженнях західних істориків. Багато в чому, це пов`язано із сучасною  російсько-українською війною», сказав Д. Білий.

Х. Левіс так прокоментував розмову з українським дослідником:

«Друзі, сьогодні вранці я мав величезне задоволення (через Zoom) зустрітися з доктором Дмитром Білим, який керує історичними дослідженнями в Інституті Дослідження Голодомору. Я дякую доброзичливому персоналу Українського національного музею Голодомору за організацію інтерв’ю, а також доктору Білому за те, що він знайшов час із ранку, щоб відповісти на мої запитання. На запитання, чи все ще актуальна тема Голодомору сьогодні під час війни, доктор Білий відповів: «Так, він [Голодомор] все ще дуже актуальний». Дізнавшись про те, що сталося під час Голодомору, можна «відкрити очі», щоб побачити, що відбувається в Україні під час цього неспровокованого вторгнення. Більше того, розуміючи, як це сталося тоді, пояснив він, ми можемо створити «імунітет» для захисту від чергового геноциду. Так, якщо ми зможемо оплакувати мільйони українців, убитих у 1933 році, то, безумовно, ми будемо змушені зібрати всю свою рішучість, необхідну для підтримки українців 2022 року, і цим не допустити, щоб це повторилося знову».

Співробітники Інституту дослідження Голодомору філіалу Національного музею  Голодомору-геноциду продовжують консультації  із молодими і перспективними дослідниками Голодомору-геноциду із західних країн.