Вшанування пам’яті жертв Голодомору

У Дніпрі, на привокзальній площі, відкрили оновлений пам’ятник жертвам Голодомору – поклонний хрест. На початку 30-х років ХХ століття тут, на площі, помирали українські селяни, тікаючи з голодних сіл до міста.

Раніше на цьому місці стояв дерев’яний хрест, встановлений активістами ще 2006-го року без дозволу тодішньої міської влади. Нинішній хрест виготовлений з граніту.

 

(фото сайту радіо Свобода)

У м.Мелітополь Запорізької області робота у справі спорудження пам’ятника жертвам Голодомору триває. Нещодавно у місті завершився конкурс Меморіальних проєктів пам’яті жертв Голодоморів в Україні, а проєкт-переможець буде зреалізовано та встановлено вже найближчим часом. І це буде справді гідно та потужно!

(фото сайту MLP city)

У  Мелітополі у контексті заходів із вшанування жертв Голодомору на міському рівні відбулися урочисті заходи, під час яких здійснено презентацію проєктів майбутнього пам’ятнику. Мабуть чи не вперше захід проходив на настільки потужному організаційному рівні:
– концертна зала Палацу культури заповнена вщент місцевою культурною, політичною, бізнесовою, освітянською елітами;
– скрипаль на сцені відтворив «Мелодію» Мирослава Скорика;
– проводила захід директорка Мелітопольського краєзнавчого музею, голова міської організації «Європейська Солідарність»,  обласний депутат Лейла Ібрагімова;
– слово для виступу виголошували народний депутат від Мелітополя Сергій Мінько та міський голова Іван Федоров;
– жахливу правду про Голодомор на Мелітопольщині розповіли співробітниця Національного музею Голодомору-геноциду міста Київ Інна Шугальова та доктор історичних наук, доцент кафедри історії МДПУ, голова Мелітопольського міського осередку «Просвіти» ім. Т.Г.Шевченка Віктор Гудзь.