Вітальне слово учасникам Міжнародної конференції «ІНТЕРДИСЦИПЛІНАРНІ ПІДХОДИ У ДОСЛІДЖЕННІ ГОЛОДОМОРУ-ГЕНОЦИДУ» від Даріани Блохин – Президента «Німецько-українського наукового Об‘єднання імені акад., .проф. д-ра Юрія Бойка-Блохина

 

   DEUTSCH-UKRAINISCHE WISSENSCHAFTLICHE GESELLSCHAFT e. V

          Eingetragen im Vereinsregister Amtsgericht München. VR 201749

                    Dülfer Str. 14, 80933 München; Tel/Fax: 089/157-18-12

                    E-mail: [email protected]; Skype:  darianab

                      Stadtsparkasse München- Stadtsparkassenstraße 2,  80331 München;

                                              IBAN DE53 7015 0000 1003 9398 06

  

                                                                                Мюнхен,  25.11. 2021 р.

 

Шановна Пані Директор Інституту дослідження Голодомору- Геноциду та Голодів  в Україні,     доктор, доц..  Світлана Маркова!

Шановні  заст. директора, к. існт. н.  Іван Петренко, шановні завідділами історичних досліджень: док. , проф.  Дмитро Білий , док. юридичних н. Олексій Хоптун та всі    працівники Інституту Голодомор-Геноциду!

Шановний проф. д-ре Василь  Марочко!

Шановний заслужений юрист України, генерал-лейтинант СБУ Микола Герасименко!

Шановні  Учасники  та Гості!

Вітаю Вас з початком  важливої  Міжнародної конференції, бажаю Вам всім здоров‘я,  плідних успіхів, радості  від  життя, гарних знайомств і дискусій.

Ми радіємо нашим знайомством з Вами на нашій конференції,  і надіюся на плідну співпрацю. Ваші статті  я з задоволенням слухала і  прочитала,   уклала уже  14. Науковий  Збірник, який свідчить про початок нашої співпраці.

Конференція важлива, як ніколи, бо багатовікова історія України повниться значною кількістю сумнозвісних сторінок, найтрагічнішими з яких, безумовно, є плановий Геноцид українського народу комуністичним режимом в 1921-22 рр., 1928-1929,  1932-33 рр. та 1946-47 рр., про  які повинні знати всі  , особливо наша молодь.

Дослідники історичної правди встановили факт цілеспрямованого і планомірного знищення української нації, викрили цей злочин проти людства,  але відповідальні  так залишились непокараними. Але, незважаючи на кількість жертв, неспростовні факти, пов’язані з Голодомором, на жаль, не всі країни визнають його як Геноцид українців.

У зв’язку з цим, проведення Міжнародної конференції, заходу, присвяченого питанням Голодомору як геноциду української нації, має, без перебільшення, значення надзвичайного масштабу популяризації. Українці, врешті-решт, почали долати бар’єр комунікативного замовчування, крок за кроком наближаючись до істини, що мусить укріпитися в свідомості усіх співгромадян у вигляді сталого національного наративу.

Також, не менш важливо, щоб світова спільнота знала істинні причини Голодомору, саме як Геноциду українців, природу виникнення даного явища, його наслідки та важливість встановлення і відновлення тогочасних історичних подій, що його зумовили. Визнання Голодомору як Геноциду світовим співтовариством має неабияке соціально-політичне, історичне та, в цілому, стратегічне значення.

Своє минуле необхідно пам’ятати, доносити до теперішніх і майбутніх поколінь, оскільки це основа, той фундамент, на якому формувалася ціла нація. Це дасть змогу не лише вшанувати історичну пам’ять, а й дозволить не допустити подібних трагічних явищ у майбутньому.

Як  сказав  Markus Garvey:  „Ein Volk ohne das Wissen über seine Vergangenheit –  ist ein Baum ohne Wurrzeln“ –  Народ без знань про своє минуле , є як дерево  без коріння.

Ми низько схиляємо голови перед Жертвами Голодоморів, і обіцяємо більше не  допустити  цього в майбутньому. Засвітіть свічку – символ вдячності  Жертвам Голодоморі та символ єдності, без якої не вдасться нічого доброго осягнути.

Слава Україні! Героям слава!

 

Президент «Німецько-українського наукового Об‘єднання  імені акад., .проф.

д-ра Юрія  Бойка-Блохина:

 

Даріана Блохин,

 п/ акад..  Академії наук Вищої Школи   України,   член-кор  УВАН  у Нью Йорку,  голова    Наукового Центру  імені проф. Ю. Бойка-Блохина  при Музеї-Архіві Родини Блохин  у  Переяславському Університету імені Г. Сковороди,  Лауреат Премії Т. Шевченка, проф.,  д-р.

 

Віце-президент  НУНО:

Власник фірми «Вебасто»,  проф. Ґергард Мей