Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький розцінює викрадення і вивезення російськими окупантами зерна з тимчасово окупованих територій в Луганській, Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях як геноцидну політику. Про це він заявив в ефірі національного телемарафону, інформує сайт Міністерства аграрної політики і продовольства України.
За інформацією Т. Висоцького, для проведення посівних робіт та внутрішнього споживання було зосереджено на територіях, які держава-агресор окупувала у лютому-квітні, приблизно півтора мільйони тонн зернових. Декілька сот тисяч тонн вже вкрадено та вивезено до РФ. Він також наголосив, що стратегічних запасів на окупованих територіях не було. В областях зберігалося зерно, необхідне для споживання на цих територіях до нового врожаю.
«Тому ми можемо говорити перш за все про геноцид українського народу, а не удар по економіці», - заявив Тарас Висоцький.
Він наголосив, що росіяни «використовують тактику початку ХХ ст. з крадіжками зерна й вивезення його з України». За оцінкою першого заступника міністра агрополітики, вартість зерна, яке зберігалося у окупованих областях, за міжнародними цінами становить сотні мільйонів доларів. «І є великий ризик, що це буде просто вкрадено і вивезено на користь Росії», – сказав Т. Висоцький.
Усі факти крадіжок фіксуються, документуються, як докази в міжнародних судах для отримання повної компенсації прямих та суміжних втрат, повернення коштів в українську економіку.
Перший заступник міністра агрополітики запевнив, що Україна має запаси зернових в межах контрольованої території на два роки. Залишки експортуються. Через блокування портів, Мінагрополітики знаходить нові логістичні маршрути, зокрема залізничні. Одним з нових маршрутів є через Румунію, порт Констанца. Також опрацьовуються коридори через Польщу та порти Прибалтики.
«Альтернативні маршрути українського експорту продовжують розвиватися. Внутрішнього дефіциту наразі немає. Після звільнення територій ми зможемо забезпечити їх продовольством. Чого не можна сказати про міжнародну продовольчу безпеку», – запевнив Т. Висоцький.
Мінагрополітики інформує, що у 2021 р. Україна входила в топ-5 постачальників зернових і олійних культур, годуючи до 400 млн людей у світі. Зараз держава-агресор фактично заблокувала це постачання, тому спостерігається суттєве зростання цін на міжнародних ринках, дефіцит продовольства.
Варто зауважити, що, відбираючи зерно й вивозячи з України, путін повторює дії своїх політичних попередників. Саме тому Інститут дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду, відразу після вторгнення звернувся з Заявами про те, що «Москва краде, мародерить і вивозить український хліб». У довгостроковій перспективі путін має намір максимально унеможливити життя українців, зокрема, позбавляючи їх продуктів харчування. Похмурий символізм подій, які розгортаються зараз в Україні, може полягати в тому, що в рік 90-ліття початку Голодомору-геноциду 1932–1933 рр., кремлівський режим знову вдасться до використання голоду, як інструмента винищення українців.