У Національному музеї Голодомору-геноциду презентовано нову книгу доктора історичних наук В. Марочка

У Національному музеї Голодомору-геноциду презентовано нову книгу доктора історичних наук, провідного наукового співробітника філіалу «Інститут дослідження Голодомору» В. Марочка «Йосип Сталін – фельдмаршал Голодомору». У роботі висвітлено особисту участь Сталіна в організації Голодомору.

«Зловісна тінь фельдмаршала Голодомору, ніби страшна примара 1933 р., кружляє над сучасною Росією. […] Очевидно, визнати злочини сталінізму під силу духовно зрілим і великим націям, а не територіально безмежним».

Нова книга відомого історика розповідає про Йосипа Сталіна, одного з найжорстокіших диктаторів ХХ століття, у списку злодіянь якого – Голодомор-геноцид 1932–1933 рр. Звання «фельдмаршал» є алегоричним, набутим за персональні заслуги кремлівського господаря у «розверстанні» заготівельних планів примусового вилучення селянського хліба в Україні. Хлібозаготівлі по-сталінському означали свідому дію з наміром системного позбавлення хлібних і фуражних культур.

Окремі «історики» заперечують причетність вождя до організації геноциду українців та вслід за ним називають ці події «перегибами на местах». Натомість Василь Марочко доводить: провина лежить на самому генсекові, а керівництво КП(б)У задіяло репресивний механізм і люмпенізовану частину села для виконання його наказів, «демонструючи фанатичну відданість більшовицьких штурмовиків».

Політика «ліквідації куркульства як класу», примусова колективізація, байдужість до агонії голодного селянства та інші рішення свідчать, що смертний вирок українцям підписав особисто Йосип Сталін. Цей злочин не має строку давності і, попри спроби возвеличення «батька всіх народів» у сучасній Росії, його вже засудив невблаганний Суд часу.