СПІВРОБІТНИК ІНСТИТУТУ ДОСЛІДЖЕННЯ ГОЛОДОМОРУ А. ІВАНЕЦЬ ВВАЖАЄ ПОЛІТИЧНИМ ФАРСОМ І СПЕКУЛЯЦІЄЮ НА ТРАГЕДІЇ СПРОБУ НЕЛЕГІТИМНОГО РОСІЙСЬКОГО «ВЕРХОВНОГО СУДУ КРИМУ» ДАТИ ПРАВОВУ ОЦІНКУ ЗЛОЧИНУ НАЦИСТСЬКОГО ГЕНОЦИДУ В КРИМУ У 1941–1944 РОКАХ

Провідний науковий співробітник Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду Андрій Іванець розцінив рішення нелегітимного російського «Верховного суду Криму», ухвалене 7 липня, щодо визнання вбивств нацистами мирних мешканців півострова та військовополонених під час Другої світової війни як політичний фарс і спекуляцію на трагедії, оскільки правову оцінку цим страшним злочинам має давати лише легітимний суд. Про це він заявив у коментарі радіо «Крим.Реалії» (з матеріалом можна ознайомитися за посиланням у коментарі).

«У тому, що нацисти вчиняли злочини геноциду на території окупованого Криму під час Другої світової війни, немає жодних сумнівів. Але для того, щоб цей факт можна було визнати з точки зору права, це питання, як мінімум, має розглядати легітимний суд. В окупованому Криму немає легітимної судової системи. Тому всі рішення окупаційних російських судів нікчемні і ухвалення одним з них рішення щодо злочинів нацистів виглядає як фарс, а не їх юридична оцінка», – заявив А. Іванець у коментарі.

Він звернув увагу, що розгляд цього питання у нелегітимному суді супроводжувалося заявами з боку незаконної російської окупаційної адміністрації Криму на підтримку агресивної війни з Україною. Так, наприклад, «голова госсовєта рєспубліки Крим» В. Константінов коментуючи початок розгляду «судом» цього питання заявив, що у світі у деяких країнах нацизм став нормою політики і що у зв’язку з цим «як ніколи актуальні задачі нашої спеціальної воєнної операції, ­ – у тому числі денацифікація України».

«Російська Федерація проводить геноцидну війну проти України. Складовими цієї агресії Росії є не тільки воєнні злочини і злочини проти людяності, але й геноцид. І для того, щоб приховати цей злочин і виправдати злочин агресії, використовуються різні маніпуляції у інформаційній сфері, у тому числі і в Криму. Як ми пам’ятаємо, раніше Росія оголосила, що Україна нібито вчиняє геноцид на Донбасі. Цю фальшиву ідеологему просували і окупованому Криму», – пояснив А. Іванець.

 

Прес-служба

Інституту дослідження Голодомору

Національного музею Голодомору-геноциду