Серпень, 22 (понеділок)

ДПУ зафіксовано 220 випадків відмови колгоспів і сільрад від ухвалення планів хлібозаготівель, непогодження з ними місцевих партосередків за мотивами нереальності намічених завдань. Відмови сільрад і колгоспів від планів хлібозаготівель зареєстровано: в Харківській області у 20 районах – 91 випадок, в Дніпропетровській у 12 районах – 19 випадків, у Вінницькій у 16 районах – 96 випадків, в Одеській у 6 районах – 14 випадків. Всього у 54 районах – 220 випадків. Для багатьох колгоспників були характерні заяви про те, що вони збиралися приступити до виконання хлібозаготівель лише після задоволення власних продовольчо-фуражних потреб і створення насіннєвих і страхових фондів / Советская деревня глазами ВЧК-ОГПУ-НКВД. 1918-1939: Документы и материалы: В 4 т. – М., 2005. – Т. 3. 1930–1934; Кн. 2. 1932–1934. – С. 188.

 

Харків. Постанова Укрколгоспцентру про заборону видавати хліб для громадського харчування колгоспникам, крім трактористів. Пропонувалося повністю забезпечити видачу колгоспникам натурального авансу на трудодень відповідно до рішення ЦК і РНК СРСР, крім тих, що отримували громадське харчування на роботі, які мали приносити свій хліб / Голод 1932-1933 років на Україні: очима істориків, мовою документів. – К., 1990. – С. 230 – 231.

 

Вінниця. Постанова бюро обкому КП(б)У про стан хлібозаготівель у Летичівському районі. Вирішено негайно здійснити збільшення плану хлібозаготівель у тих селах і колгоспах, які мали можливість висунути зустрічний план самими колгоспами і селами. Зобов’язано райпартком і фракцію під особисту відповідальність секретаря РПК та голови РВК протягом 3 днів закінчити виявлення «куркульсько-заможних господарств» та доведення плану до кожного двору. Обласним прокуратурі й судово-слідчим органам доручено негайно перевірити роботу прокуратури та судово-слідчих органів Летичівського району, притягнувши до судової відповідальності винних у затримці розгляду справ про крадіжки колгоспного майна, мобілізувати партактив та всю парторганізацію на те, щоб забезпечити чітким керівництвом виконання завдань із хлібозаготівлі та виправити допущені помилки, зокрема щодо видачі авансів, попередити особисто секретаря райпарткому та голову райвиконкому, що, в разі допущення подібних помилок та недосягнення найближчими днями рішучого зламу в збиральній кампанії та хлібозаготівлях, районне керівництво буде притягнуто до партійної відповідальності / Голод 1932–1933 років на Україні: очима істориків, мовою документів. – К., 1990. – С. 131 – 133.