Освітня лекція на тему: «Нищення релігійних цінностей, обрядів комуністичним тоталітарним режимом у 1920-х–1930-х рр. Заборона святкування Різдва»

Напередодні новорічних та різдяних свят директорка Інституту дослідження Голодомору докторка історичних наук Світлана Маркова прочитала публічну освітню лекцію на тему: «Нищення релігійних цінностей, обрядів комуністичним тоталітарним режимом у 1920-х–1930-х рр. Заборона святкування Різдва» для викладачів, учнів Хмельницької школи іконопису «Нікош» та громадськості міста.

Нагадаємо, “Нікош” (у перекладі з грецької – Святий Микола-чудотворець) є єдиним в Україні навчальним мистецьким закладом, діяльність якого спрямовано на  збереження та популяризацію української ікони.  Виставки викладачів та учнів   школи іконопису відбувалися у стінах Верховної Ради України, Києво-Печерській лаврі, Палаці культури України, Золотій залі фонду культури України, м. Модесто, Сан-Франциско (США), м. Торонто (Канада), на Гавайях, Мексиці, м. Перемишлі (Польща), м. Шауляй (Литва).

В рамках зустрічі відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Інститутом дослідження Голодомору та Хмельницькою школою іконопису “Нікош”.