НИЖНЯ ПАЛАТА ЧЕСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ОДНОГОЛОСНО ВИЗНАЛА ГОЛОДОМОР 1932-1933 РОКІВ ГЕНОЦИДОМ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

6 квітня Палата депутатів парламенту Чеської Республіки ухвалила резолюцію про визнання геноциду української нації під час Голодомору, організованого сталінським режимом у 1932–1933 роках. Інформація про це розміщена на сайті Чеського парламенту.

«Сьогоднішньою постановою ми повертаємо ще один історичний борг. Особливо з огляду на продовження жорстокої російської агресії в Україні, яка до того ж супроводжується інтенсивним дезінформаційним наступом і намаганнями спотворити історію, важливо нагадати про справжню злочинну природу голоду початку 1930-х років», – заявила спікер Палати депутатів Маркета Пекарова Адамова, яка є співавтором резолюції.

«…Нинішня агресія збройних сил Російської Федерації проти вільної і суверенної України та воєнні злочини російських солдатів підтвердили високу актуальність вшанування цієї трагічної історичної події. Як ми всі себе сьогодні усвідомлюємо, Путінська Росія взяла на себе найгіршу з кривавої спадщини тоталітарного Радянського Союзу», – додав Павло Жачек, голова Комітету з питань безпеки Палати депутатів, співавтор резолюції.

«Голод дев’яносто років тому в Україні був спробою радянської більшовицької влади влаштувати геноцид української нації. Нинішня агресія збройних сил Російської Федерації проти вільної і суверенної України та воєнні злочини російських солдатів підтвердили високу актуальність вшанування цієї трагічної історичної події. Як ми всі сьогодні усвідомлюємо, Путінська Росія перебрала на себе найгірше з кривавої спадщини тоталітарного Радянського Союзу», – сказав співавтор резолюції, голова Комітету з питань безпеки Палати депутатів Павел Жачек.

На сайті Чеського парламенту наводяться основні факти щодо цього страшного злочину: «Голод відбувався в умовах насильницької колективізації радянського села. З 1932 р. радянська влада змушувала українських селян сплачувати необґрунтовано високі хлібні збори. Цей захід супроводжувався іншими формами репресій і навесні 1933 р. призвів до масового голоду. Москва не надавала продовольчої допомоги постраждалим регіонам, українським селянам не дозволялося залишати свої домівки. У той же час Радянський Союз продовжував експорт зерна. Штучний голод йшов паралельно з русифікаційною кампанією та репресіями проти українських еліт».