Національний музей Голодомору-геноциду створив на своєму сайті сторінку «Свідчення»

Національний музей Голодомору-геноциду створив на своєму сайті сторінку «Свідчення» — єдиний онлайн-ресурс, де будуть зібрані історії очевидців Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Історія кожної людини — унікальна, та всі вони розповідають правду про найбільші злочини совєтської влади. 

Онлайн-ресурс містить відео- та аудіосвідчення, фото та оцифровані текстові спогади про Голодомор-геноцид і масові штучні голоди 1921-1923 та 1946-1947 рр. Свідчення упорядковані тематично та за адміністративно-територіальним принципом.

Сьогодні найбільш наповненим є розділ «Голодомор-геноцид». В його основі — матеріали, зібрані працівниками Музею Голодомору в рамках проєкту «Усна історія Голодомору». Під час його реалізації були записані аудіо- та відеосвідчення очевидців Голодомору з різних областей України.

На сторінці також є історії очевидців із фондів музею, що були зібрані та передані до музею краєзнавцями, студентами, школярами, установами та організаціями.

Кожен користувач може відшукати свідчення за місцем, часом або хештегом. Ми пропонуємо дослідити історію Голодомору-геноциду та масових штучних голодів через спогади очевидців зі свого міста або села, району чи області. Національна пам’ять — те, що нас об’єднує, а усні свідчення дозволяють відчути, як переживали ті жахливі роки окремі люди. 

Над підготовкою матеріалів для наповнення сторінки працювала не лише команда музею, а й волонтери. Підписники сторінки Музею Голодомору, студенти Української академії лідерства, а також Українська Волонтерська Служба підтримали проєкт музею, допомагаючи розшифровувати свідчення. Робота над проєктом триває. Кожен охочий може долучитися до подальшої роботи, написавши на пошту [email protected].

Сьогодні сторінка «Свідчення» містить 250 історій. Кожного місяця ресурс наповнюватиметься новими спогадами свідків та новими позначками на карті України. До його наповнення може долучитися кожен, передавши до музею родинні історії, фото або контакти свідків Голодомору та масових штучних голодів.

https://map.memorialholodomor.org.ua/masovyj-shtuchnyj-golod-1921-1923/