Міжнародний науковий онлайн-семінар: «Голодомор. Проблематика визнання трагедії у світі»

У грудні 2020 р. у м. Черкаси відбувся знаковий науковий захід – Міжнародний науковий онлайн-семінар: «Голодомор. Проблематика визнання трагедії у світі». Співорганізаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України, Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького, Наукове товариство студентів та аспірантів ННІ міжнародних відносин,
історії та філософії, Осередок Наукового товариства імені Тараса Шевченка у Черкасах, Центр гендерних досліджень і комунікацій, Інститут дослідження Голодомору та University of Opole Poland .

Директорка Інституту дослідження Голодомору докторка історичних наук  Світлана Маркова  виступила із доповіддю “Міжпоколінні пролонговані наслідки Голодомору-геноциду”, в якій проаналізувала трансгенераційні наслідки сталінського геноциду в Україні. Професор Віталій Масненко охарактеризував  політичне, ідеологічне та інтелектуальне підгрунтя сучасних спроб девальвації геноцидної концепції Голодомору 1932-1933 рр.

В роботі семінару взяли активну участь студенти навчальних закладів України. Тематика їх доповідей охоплювала щирокий спектр: від аналізу усноісторичних джерел про Голодомор-геноцид до рефлексій щодо засад політики пам’яті в Україні.