Міжнародна науково-практична конференція «Україна: історія, культура, ідентичність»

19-20 серпня 2021 року в Одесі на базі Одеської наіональної наукової бібліотеки відбулась Міжнародна науково-практична конференція “УКРАЇНА: ІСТОРІЯ, КУЛЬТУРА, ІДЕНТИЧНІСТЬ” яка була присвячена 30-й річниці незалежності України. Організаторами конференції виступили: Міністерство культури та інформаційної політики України; Державна архівна служба України; Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації; Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті; Одеська національна наукова бібліотека; Інститут дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду; Факультет історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова; Одеське етнологічне товариство; Одеське відділення Національної спілки краєзнавців України; Рада представників національно-культурних товариств Одеської області; ГО «Міжнародний центр по роботі з українцями за кордоном»; ГО «Український клуб Одеси»; ВГО «Бібліополіс».

Директорка Інституту дослідження Голодомору Світлана Маркова звернулася до учасників конференції та висловила  вітальне слово генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Олесі Стасюк та побажала плідної роботи учасникам конференції.

На чолі з директоркою С.В.Марковою Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду співробітники Інституту І.М.Шугальова, Р.Л.Молдавський, Н.О.Петрова  взяли активну участь в організації та роботі конференції.

Конференція проходила в змішаному форматі, частина учасників долучалась до онлайн засідань. Маркова Світлана Василівна, доктор історичних наук, директор «Інституту дослідження Голодомору» Національного музею Голодомору-геноциду виступила на Пленарному засіданні з вітальним словом та з доповіддю: «ТОТАЛІТАРНЕ МИНУЛЕ І ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОГО ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ В УКРАЇНІ: ІСТОРИКО-ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ ДИСКУРС».