Липень, 24 (неділя)

Сочі. Телеграма Й. Сталіна Л. Кагановичу та В. Молотову про необхідність виконання директиви ЦК ВКП(б) про безумовне виконання плану хлібозаготівель. Зазначалося, що «прийдеться зробити деяке послаблення для районів, що особливо постраждали» в Україні. Пояснювалося, що це необхідно не тільки з міркувань справедливості, а й через особливе становище України – загальний кордон із Польщею. Для прикордонних районів пропонувалося зменшити план на половину, а одноосібним господарствам – на третину. Зазначалося, що на це піде 30 або 40 млн пудів зернових.

Сталин и Каганович. Переписка. 1931–1936 гг. Москва, 2001. С. 242.

Сочі. Телеграма Й. Сталіна Л. Кагановичу та В. Молотову. Запропоновано розробити закон, який би «відбивав бажання в антигромадських, куркульсько-капіталістичних елементів розкрадати суспільну власність», тобто підривати «основи соціалістичного будівництва». Пропонувалося назвати цей закон приблизно так: «Про охорону майна суспільних організацій (колгоспів, кооперації й т. ін.) і зміцнення принципів суспільної (соціалістичної) власності».

Сталин и Каганович. Переписка. 1931–1936 гг. Москва, 2001. С. 240-241.

Москва. Телеграма Л. Кагановича та В. Молотова Й. Сталіну. Повідомлялося про розробку постанови ЦВК СРСР про боротьбу з розкраданням вантажів на транспорті, кооперативного і колгоспного майна, враховуючи вказівки Сталіна. Вказувалося на те, що до постанови увійшли такі пункти: по-перше, про прирівнювання залізничних вантажів за своїм значенням до майна держави; по-друге, про застосування як заходу судової репресії за розкрадання вантажів на транспорті, а також кооперативного і колгоспного майна вищої міри соціального захисту – розстрілу з конфіскацією всього майна або заміною за пом’якшуючих обставин позбавленням свободи на строк не нижче десяти років із конфіскацією майна; по-третє, про відміну застосування амністії до злочинців, засуджених по цих справах; по-четверте, про директиву судовим органам забезпечити найбільш швидке проходження вказаних справ.

Сталин и Каганович. Переписка. 1931–1936 гг. Москва, 2001. С. 242.