Липень, 23 (субота)

Москва. Телеграма Л. Кагановича та В. Молотова Й. Сталіну про те, що РПО ухвалила постанову про обмеження перевезень приватних хлібних вантажів залізницями і водним транспортом – 16 кг.

Сталин и Каганович. Переписка. 1931–1936 гг. Москва, 2001. С. 239.

Москва. Постанова політбюро ЦК ВКП(б) про хлібозаготівлі на липень в обсязі 60 млн пудів для СРСР, з них 10,5 млн пудів для України. Також встановлено план надходження хліба по радгоспах за рахунок липневого плану – 20,6 млн пудів, з них в Україні – 4,9 млн пудів. Вказано, що від його виконання залежала справа постачання важливіших новобудов до масового надходження хліба. Запропоновано вжити заходів термінового відвантаження хліба.

Голод 1932–1933 років на Україні: очима істориків, мовою документів. Київ, 1990. С. 213.

Харків. Лист ЦК КП(б)У всім обласним, міським і районним комітетам партії про незадовільний хід виконання постанови Всеукраїнської партійної конференції з питань хлібозаготівель. Запропоновано негайно розгорнути широку політично-масову роботу з виконання плану хлібозаготівель кожним районом; підняти колгоспні маси на боротьбу з втратами хліба, найперше за скиртування; забезпечити виконання плану колгоспами та радгоспами; унеможливити тогорічні випадки приховування хліба та його розпродаж на приватному ринку до виконання плану хлібозаготівель; боротися за підвищення врожаю пропасних культур; негайно виконати постанову ЦК ВКП(б) про видачу авансів, долаючи прагнення роздавати якомога більшу частину хліба колгоспникам, а також замінити аванси громадським харчуванням; провести рішучу боротьбу з продажем хліба правліннями колгоспів на базарах до виконання плану хлібозаготівель.

Голод 1932–1933 років на Україні: очима істориків, мовою документів. Київ, 1990. С. 213–216.