КОЛЕКТІВ ІНСТИТУТУ ДОСЛІДЖЕННЯ ГОЛОДОМОРУ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ГРОЛОДОМОРУ-ГЕНОЦИДУ ВІТАЄ ЧЛЕНІВ АСОЦІАЦІЇ ДОСЛІДНИКІВ ГОЛОДОМОРІВ УКРАЇНИ З 30-РІЧНИМ ЮВІЛЕЄМ ОРГАНІЗАЦІЇ

Колектив Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду щиро вітає членів Асоціації дослідників голодоморів в України з 30-річним ювілеєм Асоціації. Внесок науковців та інших інтелектуалів, які утворили вашу організацію, у повернення українському народові пам’яті про Голодомор-геноцид, його справжніх винуватців і жертв, важко переоцінити. Задум створити Асоціацію виник, коли в СРСР правду про геноцид української нації ховали за сімома замками, коли лише почалися наукові дослідження Голодомору.
Символічно, що Асоціацію створили саме у перший рік проголошення Незалежності України. Відновлена самостійна Українська держава та щойнонароджене українське громадянське суспільство потребували неспотвореного знання про своє минуле, у тому числі про його трагічні сторінки. За три десятиліття науковцями проведена колосальна робота із збирання інформації про злочин тоталітарного СРСР проти проти української нації, оприлюднення збірників документів, свідчень жертв, монографій, статей, організації наукових конференцій та популяризації інформації про Голодомор через ЗМІ. Завдяки наполегливій копіткій праці членів АДГУ мільйони українців дізналися про механізми геноциду, застосовані тоталітарним комуністичним режимом в Україні в 1932-1933 рр., а також про штучні масові голоди 1921-1923 рр. і 1946-1947 рр. Є внесок Асоціації і у донесенні правди про ці злочини комуністичної росії та тоталітарного СРСР до світового співтовариства та а ухвалення парламентом України закону “Про Голодор 1932-1933 років в Україні”.
На жаль, агресивна війна Росії проти України, розпочата в 2014 році, знову актуалізувала дослідження Голодомору-геноциду. Оголошення росією себе спадкоємцем СРСР і відмова визнати тяжкий тягар його злочинів привели цю країну знову на шлях вчинення найтяжчих міжнародних злочинів, серед яких і геноцид. Обов’язок цивілізованих країн зупинити новітні геноцидні практики рф, а для попередження їх у майбутньому, серед іншого, варто у юридичній площини визнати Голодомор геноцидом.
Тож хай вам щастить у наукових пошуках, створенні нових інформаційних продуктів та популяризації здобутих знань! Пишаємося, що і серед співробітників Інститут дослідження Голодомору є багатолітні члени Асоціації, люди, які стояли біля її витоків! З роси і води вам, а нам всім перемоги і миру!