Грудень, 21 (середа)

Харків. Постанова РНК УСРР та ЦК КП(б)У «Про директорів радгоспів». За зрив завдань партії та уряду з хлібозаготівель запропоновано звільнити з посади, виключити з партії, заарештувати та віддати під суд О. Балюкевича – директора Одесько-Миколаївського зернорадгоспу, М. Лещенка – Гарбузинського, К. Новикова – П’ятихатського, Л. Михайлика – Чапаївського радгоспу / ЗУ України. – 1932. – № 3640. – Арт. 235.

Харків. Щоденник поїздки Л. Кагановича в Україну. Продовжувалося засідання політбюро ЦК КП(б)У. Ухвалено рішення про арешт 4-х директорів заводів, про посилення темпів хлібозаготівель у Київській, Вінницькій, Донецькій областях, про заміну уповноважених, про відрядження Косіора та Реденса до Дніпропетровської області разом з Постишевим, а Балицького, Кагановича, Чернова, Чубаря – до Чернігівської, Хатаєвича, Сухомлина, Канторовича – до Харківської області / Командири великого голоду. Поїздки В. Молотова

Харків. Телеграма Л. Кагановича Й. Сталіну. Повідомив про те, що 38 районів України мають дати 32 млн пудів зерна, або 40 % від обсягу, що залишився, до заготівлі хліба, а також про «сердиту» розмову з секретарем Харківського обкому Р. Тереховим / Командири великого голоду. Поїздки В. Молотова і Л. Кагановича в Україні та на Північний Кавказ. 1932-1933 рр. – К., 2001. – С. 334.