«РОБОТА ІНСТИТУТУ Є АКТУАЛЬНОЮ І НАБУВАЄ ВАЖЛИВОСТІ У ДНІ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ», відзначила на презентації збірника матеріалів конференції директорка Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду Світлана Маркова

1 Липня, 2022 @ 8:00 am - 5:00 pm
Завантаження Події
  • Це подія пройшло.

30 червня відбулася онлайн-презентація збірки матеріалів V Міжнародної науково-практичної конференції «Інтердисциплінарні підходи у дослідженні Голодомору-геноциду». У заході взяли участь понад десять дослідників-фахівців різних галузей, що досліджують тему Голодомору 1932–1933 рр., зокрема, паралелі між політикою комуністичного тоталітарного режиму й сучасною війною Росії з метою знищення української нації.

Вступне слово на презентації виголосила докторка історичних наук, доцентка, директорка Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду Світлана Маркова:

«Слава Україні!

Російсько-українська війна триває з 2014 р. 24 лютого 2022 р. Росія розпочала повномасштабне вторгнення на територію суверенної держави Україна. Російські очільники дозволили своїм військовослужбовцям  відкрито вбивати, ґвалтувати, тортурувати цивільних мешканців лише за те, що вони є українцями і хочуть залишатися вільними на своїй землі.

Нині ми чітко бачимо взаємозалежність та похмурий символізм цілої низки історичних подій минулого. Зокрема, у рік 90-річчя початку Голодомору-геноциду 1932–1933 рр., кремлівський режим знову вдається до використання голоду як інструмента винищення та упокорення українців. Путін повторює дії своїх політичних комуністичних попередників ХХ ст. Нинішня ситуація в українських, окупованих росіянами, містах і селах болісно нагадує про людиноненависницькі тоталітарні практики ХХ ст.

Сьогодні злочинні дії Росії створюють загрозу для продовольчої безпеки не лише України, але й низки інших країн, які залежать від постачання харчів із нашої держави.

У довгостроковій перспективі путін має намір максимально ускладнити  життя українців, шантажуючи Україну ядерною зброєю, повернути її в оновлений варіант радянської імперії. Така риторика регулярно лунає у заявах російських пропагандистів.

У 1932–1933 рр. в українців не було своєї держави, зброї, союзників. Сьогодні вони є. Тому українці не дозволять завершити замислений у кремлі злочин геноциду.

Інститут дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду відразу після широкомасштабного підступного вторгнення росії звернувся із такими Заявами: «Російським катам прощення не буде!»; «Москва краде, мародерить і вивозить український хліб!»; «Москва знову вилучає і вивозить український хліб!»; «Russian torturers will not be forgiven!» та ін. і закликав світову спільноту зупинити геноцид.

Варто нагадати, що Інститут створено в 2018 р. Він є першою державною інституцією, яка займається комплексним дослідженням злочину Голодомору-геноциду, масових штучних голодів 1921–1923 рр.; 1946–1947 рр. і, нажаль, геноцидом ХХІ ст.

Робота Інституту є актуальною і набуває важливості у дні російсько-української війни. Коли ми, співробітники Інституту, писали про мільйони українців, котрих комуністичний тоталітарний режим убив, знищив, стратив, змусив страждати, до кінця не усвідомлювали, що «непокаране зло» знову буде жорстоко вбивати, нівечити українців у своїй державі, на своїй землі.

Співробітники Інституту, які добре вивчили механізми геноцидної політики Кремля, сьогодні чітко усвідомлюють, що з ворогом, який прийшов нас знищити, домовлятися неможливо.

Науковці Інституту пропонують шляхи дослідження злочинів совєцької доби з метою «щеплення» від совєцького минулого.

Отож, сьогодні 30 червня 2022 р., коли в Україні триває російсько-українська війна ми презентуємо збірку матеріалів V Міжнародної науково-практичної конференції «Інтердисциплінарні підходи у дослідженні Голодомору-геноциду» (за результатами конференції проведеної Інститутом в 2021 р.).

У збірці висвітлено міждисциплінарний обмін результатами досліджень з тематики Голодомору-геноциду науковців у галузі історії, права, статистики, геополітики, антропології, історичної демографії, соціальної психології, психіатрії тощо. Співпраця сприятиме появі нових фундаментальних досліджень українських і зарубіжних вчених, оновленню понятійно-категоріального апарату.

Збірку варто також почитати тим, котрі продовжують озвучувати брехливі, маніпулятивні тези путіністів про «братній російський народ», «таємничу російську душу», «будівельників Третього Риму і Нового Єрусалиму» та намагаються виправдовувати злочин геноциду проти української нації.

У виданні представлені матеріали 30 науковців, серед яких є як молоді дослідники, так і провідні фахівці з досліджень Голодомору-геноциду: Л. Засєкіна, Г. Капустян, А. Козицький, С. Маркова, В. Марочко, Н. Романець,  В. Сергійчук, О. Стасюк, А. Філінюк, та ін.

Наразі Інститут спільно з партнерами фундували майданчик, де науковці на щорічних конференціях зможуть обмінюватися результатами своїх досліджень, новими концепціями та торувати шляху до перемоги. Дякуємо співорганізаторам конференції за допомогу та підтримку.

Оприлюднення матеріалів стане додатковим поштовхом як для розвитку наукових досліджень, так і усвідомлення українським суспільством свого правдивого минулого, подолання трансгенераційних травм спричинених комуністичним тоталітарним режимом», усвідомлення величі та цивілізаційної місії української нації.

Ми схиляємо голови та пам’ятаємо кожного українця, якого убив окупаційний російський режим! Російським катам прощення не буде! Ми українці обов’язково переможемо! Усі винні у вчиненні геноциду та злочинів проти людяності будуть покарані!

Проведення наступної Міжнародної науково-практичної конференції «Інтердисциплінарні підходи у дослідженні Голодомору-геноциду» заплановано на 24 листопада 2022 р., заявки і тексти наукових статей приймаються в Інституті досліджень Голодомору до 10 вересня 2021 р.»

Довідка.

Збірник присвячений Голодомору 1932–1933 рр., а також масовому штучному голоду 1921–1923 рр. та іншим проявам злочинної політики комуністичного режиму СРСР щодо України. Головна увага зосереджена на витоках, механізмах здійснення та наслідках організованого більшовиками геноциду української нації. Колоніально-репресивна та геноцидна політика Москви щодо України розглянута у широкій історичній ретроспективі, показано її тяглість та послідовність упродовж 1921–2022 рр.

Видання буде корисним освітянам, історикам, політологам, правникам, громадським діячам та усім, хто цікавиться історичним минулим України.

 

Прес-служба

Інституту дослідження Голодомору

Національного музею Голодомору-геноциду

Деталі

Дата:
1 Липня, 2022
Час:
8:00 am - 5:00 pm

ЗАПРОШУЄМО НА КОНФЕРЕНЦІЮ
Масовий штучний голод
1921–1923 рр.

30 вересня 2021 року

Зареєструватись