До дня спротиву окупації АР Крим та міста Севастополя

26 лютого в Україні – День спротиву окупації АР Крим та міста Севастополя.

Старший науковий співробітник Інституту дослідження Голодомору, член Крайової ради українців Криму Андрій Іванець в інтерв’ю для інформагенства Укрінформ розповів, що сьогодні, з приходом до влади нової адміністрації США, Україна має шанс прискорити процеси деокупацію Криму. Однак успіх буде залежати від того, як українська влада зможе вирішувати свої проблеми, які накопичилися.

«З приходом нової адміністрації США ми маємо шанс динамізувати процес деокупацію і реінтеграції Криму. Звичайно, результат буде не завтра, але перед українським керівництвом відкрилися нові можливості прискорити повернення окупованого Криму », – вважає Іванець.

На думку Андрія Іванця  шанси на це суттєво зростуть, якщо в кримському питанні насамперед буде реалізована ​​активність у сфері дипломатії.

«У цьому плані з обережним оптимізмом можна говорити про позитивний рух за останній рік. Питання Криму на міжнародному рівні повинна активізувати «Кримська платформа», тема якої увійшла в стадію практичної реалізації », – прокоментував Іванець.

Крім того, вважає експерт, сьогодні Україна повинна почати активні дії для отримання статусу союзника США поза НАТО.

«Сьогодні цей статус мають деякі країни, наприклад, Ізраїль. Таким чином, наш загальний курс на євроатлантичну інтеграцію збережеться, але оскільки він розрахований на довгострокову перспективу, а ми маємо справу з дуже небезпечним сусідом, який веде агресивну війну проти України, розгорнув угруповання у нашого кордону на Сході, мілітаризованих Крим і перетворив його в плацдарм для нападу, то статус союзника США поза НАТО стане стримуючим фактором і посилить нашу безпеку і оборону », – вважає Іванець.

Також, за його словами, Україні необхідно підняти питання законності членства РФ на засіданнях Ради Безпеки ООН.

Експерт назвав ненормальною ситуацію тривалої кризи в міжнародній організації, яка була покликана запобігати військові конфлікти і в якій від імені СРСР засідає країна-агресор.

«Статут цієї організації передбачає, що там повинен засідати СРСР. Жодна з його колишніх республік не має права зайняти місце СРСР. Тому Росія, яка грубо руйнує світовий порядок, проявляє агресію і не приховує своїх реваншистських настроїв, має сумнівні права на присутність в Раді безпеки ООН і блокує питання, які можуть її зупиняти », – сказав історик.

 

Повністю з текстом інтерв’ю таршого наукового співробітника Інституту дослідження Голодомору, члена Крайової ради українців Криму Андрія Іванця можна ознайомитися на сайті Укрінформ за посиланням https://www.ukrinform.ru/rubric-crimea/3197287-ukrainskij-krym-recepty-deokkupacii.html