Авторські семінари “Молодь та конфлікти цілей символічної реальності: уроки минулого для сьогодення”.

Директорка Інституту дослідження Голодомору Національного Музею Голодомору-геноциду докторка історичних наук Світлана Маркова запропонувала провести для учнів, студентів, вчителів низку онлайн-дискусій, авторських семінарів з теми: “Молодь та конфлікти цілей символічної реальності: уроки минулого для сьогодення”.
Війна – слово, що вісім років “живе з українцями”, живе на “Нулі”, повсякчас живе з тими, котрі змушені були залишити свої домівки, рідних, близьких і роз’їхатися Україною та світами. Були й ті українці, котрі думали, що їх “ця тема омине”. Проте сьогодні про війну говорять навіть діти, не кажучи про дорослих.
Українці стали, як ніколи єдині. Нас було не здолали тоді, не здолаюти й нині. 
Сьогоді у молоді багато запитань, вони готові захищати і розбудовувати Єдину Соборну Україну. А ми, науковці, маємо об’єднати наші зусилля, щоб поділитися досвідом, знаннями, практиками навіть, якщо вони у нас були “болючими”. Основним завданням істориків є дослідження минулого, для усунення помилок сьогодні й досягнення перемог.
Уклінно дякую нашим військовим! Дякую усім, хто долучився до розбудови громадянського суспільства та правової демократичної України!
Вдячна учням 7(11)-Б класу Хмельницької гімнізії 1 імені Володимира Красицького та вчительці історії, лідерці суспільної думки Оксані Антоновій за спілкування, дискусії, пропозиції у першому онлайн-спілкуванні!