Зустрічі із науковими партнерами

Сьогодні до Інституту дослідження Голодомору завітав письменник, публіцист, громадський діяч, дослідник злочинів комуністичного тоталітарного режиму Богдан Теленько.

(на фото з права на ліво: заступник директора Інституту дослідження Голодомору Іван Петренко, заступниця директора Інституту Ірина Батирєва, автор книги Богдан Теленько)

 

В рамках співпраці із Інститутом, Богдан Теленько презентував співробітникам  свою книгу «Біломорські карби Вінниччи. Соловецький мартиролог Поділля». Книга містить відомості про жертви масової депортації подолян – вихідців із сучасної Вінничини на будови Біломорканалу в 1933-1935 роках.

Інформація викладена у книзі грунтується на архівах ФСБ Росії, на так званих «літерних справах». На їх основі автору вдалося створити депортаційний мартиролог, який охоплює декілька регіонів України (у тому числі і Поділля), які найбільше постраждали від цієї масової каральної акції комуністичного тоталітарного режиму.

Також пан Богдан передав до бібліотеки Інституту свою книгу Соловецький Мартиролог Полісся: (На основі секретних архів ФСБ Росії, узагальнених по Житомирській, Київській та Чернігівській областях). Книгу було опубліковано у минулому році у Львові.