Відбулося обговорення наукової статті Інни Шугальової: «Українські національні герої? Журналісти Р. Клайман, Ґ. Джонс, М. Маґґерідж, інженер А. Вінербергер – речники правди про Голодомор у світі».

В Інституті дослідження Голодомору відбулося обговорення наукової статті кандидата історичних наук, доцента Інни Шугальової: «Українські національні герої? Журналісти Р. Клайман, Ґ. Джонс, М. Маґґерідж, інженер А. Вінербергер – речники правди про Голодомор у світі».

Авторка розповіла про результати дослідження, присвяченого діяльності іноземних журналістів і діячів, які відкрили світу правду про Голодомор-геноцид. Зокрема, було проаналізовано причини інформаційної блокади, організованої комуністичним урядом, на міжнародній арені та охарактеризовано вклад Р. Клайман, Ґ. Джонса, М. Маґґеріджа, А. Вінербергера, які, ризикуючи життям, у своїх репортажах і світлинах, зроблених на теренах радянської України, розкрили світу правду про злочин Голодомору в Україні в 1932–1933 рр.

Науковці Інституту обговорили дискусійне питання: чи можна вважати іноземних журналістів, чия діяльність спрямовувалася на подолання радянської інформаційної блокади, українськими національними героями? В процесі дискусії, прийшли до висновку, що публікації іноземних відвідувачів дійсно перетворили їх на героїв України, оскільки вони першими оприлюднили жахи Голодомору в Україні, не побоявшись всіх інформаційних заборон з боку комуністичної влади.